• Hematit Taşı Tasarım Bileklik

ematit taşı, demirden daha sert ama daha kırılgan bir taştır, farklı renk tonlarına sahip hematit taşları onu oldukça uzun bir zamandır insanoğlunun kullanımına sunmuştur. Kırmızı içeriğine sahip hematit taşı ve parlatıldığında ise siyah ve gri parlaklığına sahip bu taş için güneş gibi güçlü ancak bastırılmış ve yumuşak bir güç olarak tanımlamışlardır.

Hematit taşı şifa olarak kullanıldığında cilde yoğun ama ince titreşimler vererek sakinleşmeye ve merkezileşmeyi sağlayarak dengede kalma özelliklerini sunar. Hematit kristali, sizde ki canlılığı ve neşeyi emen toksik duyguları emme özelliği ile bağlantılıdır. Stres, endişe ve benzeri gerilimli durumlarda hematit taşı ilk akla gelen sakinleştirici taşlardandır. Hematit kristali ortamda ki negatif enerjiyi kök çakraya çeker ve yedi çakranın hepsini dengeleyerek negatif enerjinin etkilerini yok etmeye yardımcı olur.

Hematit eski zamanlarda gücü ve güven duygusunu arttırıcı olarak savaşçılarda kullanıldı. Kendinizi dengesiz hissediyorsanız, doğal taşların toprak etkisinden faydalanmak için hematit taşı ile meditasyon yapmak bir çok kişiye huzur verdiği bilinmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hematit Taşı Tasarım Bileklik

  • 75,00TL


1 2 3 4