• Firuze Taşı Kobinli Elif Vav Yazılı 925 Ayar Gümüş Tasarım Bileklik

Turkuaz taşı nedir diye incelediğimizde bir diğer adı firuze taşı olan bu taş saydam olmayan bir yapıya sahip olan bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Opak ve mumsu bir yapıda olan turkuaz taşı gök mavisi rengi ile de herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Bu taş oldukça güzel ve şık bir renk çeşidine sahip olan bir taştır. Turkuaz mavisinden gök mavisine, mavi gri ya da yeşil mavi tonlarda doğada bulunmaktadır. Firuze taşlarının içinde en kıymetli olanları içinde çizgi ve damar olmayan gök mavisi rengine sahip olanlarıdır.

Turkuaz taşlarının, içinde altın renkte birkaç nokta ve damar olan çeşitleri de yoğun ilgi görmekte ve takı yapımında yoğun olarak tercih edilmektedir. Turkuaz taşının sertlik derecesi 5-6 arasındadır. Bu sebeple takı, süs eşyası ve mücevher yapımında kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Firuze taşı nerelerde bulunur diye soracak olursanız bu taşın çıkarıldığı yerler; Amerika, Meksika, İsrail, Avustralya, Tibet, Şili, Afganistan ve İran’dır. Oldukça kıymetli bir taş olan bu taş aslında hak ettiği değeri pek görememektedir. Bunun en büyük sebebi ise piyasada sahte taşların elden ele dolaşmasıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Firuze Taşı Kobinli Elif Vav Yazılı 925 Ayar Gümüş Tasarım Bileklik

  • 110,00TL


1 2 3 4