• Akik Taşı Bileklik

Akik taşı dünya üzerinde en çok bulunan ve tercih edilen doğal taşların başında gelmektedir. En güçlü taşlardan biri olan akik bilim adamları tarafından da araştırılmış ve pek çok faydasının olduğu kanatine varılmıştır. Bu taş adını da Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır.

Akik oldukça sert bir taştır. Sertlik derecesi 6,5-7 arasındadır. Kuvars grubuna ait olan bu doğal taş ışığı geçiren saydam ya da yarı saydam bir yapıya sahiptir. Güçlü bir taş olması sebebi ile terapi aracı olarak da kullanılmaktadır.

Akik taşı doğada çok farklı renklerde bulunmaktadır. Bu doğal taş oldukça fazla çeşitliliğe sahip olan bir taştır. Akik olarak bilinen taşlar pembe, mavi, beyaz, yeşil, kahverengi ve kırmızı renklerde karşımıza çıkmaktadır.

Akik taşının şifalı olduğuna inanılır. Strese iyi geldiği ve ruhsal açıdan kişiye etkisi olduğu bilinen bir taştır. Akik taşının yaydığı güçlü enerji insanları etkilemekte ve onlara iyi gelmektedir. Bu taş boğa burcu taşı olarak kabul edilmektedir.

Oldukça güçlü ve faydalı olan bu taş hakkında bilinen bir rivayet vardır. Bu da Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmış olduğudur.

Doğal taşların başında gelen akik taşının bilinen birkaç ismi daha vardır. Bunlar “Yemen Taşı” ve “Ölümsüz Taştır.” Bunların dışında bu taş güveni ve gerçek ifadeyi arttırdığı için “Şarkıcının Taşı” olarak da anılmaktadır.

Agat taşı olarak da isimlendirilen akik taşının serinletici bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu faydası ile özellikle çöl gibi sıcak ve kurak alanlarda yaşamını sürdüren kişiler susuzluklarını gidermek için bu taşı kullanırlar. Taşı ağızlarına alarak susuzluklarını gidermeye çalışırlar. Bunun sebebi ise akik taşının tükürük bezlerini uyarması ve geçicide olsa susuzluk hissini yok etmesidir.

Bilindiği üzere her burcun kendine özel ve onu yansıtan taşları bulunmaktadır. Örneğin aslan burcu iseniz bu burcu temsil eden ve onun taşı kabul edilen kristal kuvars taşıdır. Yani aslan burcu olanlar hangi taşları kullanmalı diye soracak olursanız kuvars kullanılarak yapılmış olan aksesuarlar son derece uygundur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Akik Taşı Bileklik

  • 100,00TL


1 2 3 4